skip to Main Content

NY Uskalla Yrittää -semifinaalit ympäri Suomea

NY Uskalla Yrittää -semifinaalit ympäri Suomea

NY Uskalla Yrittää -finalistit valitaan eri puolilta Suomea alueellisten semifinaalien kautta. Katso alta oman paikkakuntasi semifinaali ja mene tutustumaan alueesi nuorimpiin yrittäjiin! Semifinaalit ovat messutapahtumia, joista varmasti teet hyviä löytöjä!

Tapahtumia järjestävät alueelliset YES-toimijat, kysy siis lisää tapahtumasta ja ilmoittautumisista omalta aluetoimijaltasi. Yhteystiedot löydät täältä!

Työvälineita opetukseen – työelämätaidot ja yrittäjyys haltuunkevaan2015koulutukset

Nuori Yrittäjyys järjestää useiden NY Uskalla Yrittää -semifinaalien yhteydessä maksuttomia koulutuksia NY-ohjelmin.

Lue lisää täältä, kuinka NY-ohjelmat tukevat opetussuunnitelmia ja ilmoittaudu mukaan koulutuksiin täällä.

Päivä

Alue

Paikka

Aika

Ilmoittautumiset ja muut tiedot

20.11.2015 Keski-Suomi Kauppakeskus Forum, Jyväskylä 15:00 – 18:00 Semifinaali järjestetään osana Jyväskylän koulutuskuntayhtymän joulumyyjäisiä. Alueen NY-yritykset ovat paikalla koko viikonlopun!
20.-21.1.2016 Etelä-Pohjanmaa Seinäjoki Areena, Seinäjoki 20.1.2016
16:00 –20:30
21.1.2016
8:00 – 15:00
Semifinaali järjestetään Opinlakeusmessujen yhteydessä.
Tapahtuman järjestää YES Etelä-Pohjanmaa.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Tiina Jokela-Lyly, tiina.jokela-lyly@sedu.fi
27.1.2016 Pirkanmaa Kauppakeskus Tullintori, Tampere 11:00 – 14:15 Lue uutinen tapahtumasta täällä!
2.2.2016 Kainuu Prisma, Kajaani 12:00 – 17:00 Tapahtuman järjestää Kainuun ammattiopisto.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Heli Mylly, heli.mylly@kao.fi
Antti Rönty, antty.ronty@kao.fi
2.2.2016 Satakunta Kankaanpään palloiluhalli 10:00 – 16:00 Tapahtuman järjestää YES Satakunta.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Jenni Rajahalme, jenni.rajahalme@prizz.fi
4.2.2016 Pohjanmaa Vaasan ammattiopisto 11:00 – 14:30 Lue uutinen tapahtumasta täällä!
4.2.2016 Varsinais-Suomi Kauppakeskus Mylly, Raisio 10:00 – 17:00 Tapahtuman järjestää YES Varsinais-Suomi.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot 
Tia Merisaari, tia.merisaari@yrittajat.fi
Tapahtuma löytyy myös Facebookista täältä.
12.2.2016 Kouvola Kauppakeskus Veturi, Kouvola 14:00 – 16:00 Tapahtuman järjestää YES Kouvola.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Tiina Vainio, tiina.vainio@kinno.fi
12.2.2016 Keski-Pohjanmaa Kauppakeskus Prisma, Kokkola 10:00 – Tapahtuman järjestää YES Keski-Pohjanmaa.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Kaisu Kåla, kaisu.kola@edu.kokkola.fi
13.2.2016 Pohjois-Savo Kauppakeskus Matkus, Kuopio 11:00 – 16:00 Tapahtuman järjestää Savon koulutuskuntayhtymä.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Leena Laakso-Seppälä, leena.laakso-seppala@sakky.fi
18.2.2016 Kotka-Hamina Kauppakeskus Pasaati, Kotka 13:00 – 16:00 Tapahtuman järjestää YES Kotka-Hamina.
Katso semifinaalin tarkempi ohjelma tästä.
Ilmoittautumiset ja lisätiedot
Maarit Koverola, maarit.koverola@cursor.fi
22.2.2016 Pohjois-Pohjanmaa Oulun Yliopisto, TellUS -tila 12:00 – 16:00 Tapahtuman järjestää YES Pohjois-Pohjanmaa.
Lisätiedot ja ilmoittautumisen löydät täältä.
24.2.2016 Päijät-Häme Koulutuskeskus Salpaus, Lahti 09:00 – 15:00 Tapahtuman järjestää Nuori Yrittäjyys ry. Lisätiedot ja ilmoittautumisen löydät täältä. Semifinaali järjestetään yritysesittelykilpailuna.
4.3.2016 Uusimaa Kauppakeskus Kaari, Helsinki 15:00 – 18:15 Tapahtuman järjestää Nuori Yrittäjyys ry. Lisätiedot ja ilmoittautumisen löydät täältä.

 

Back To Top